Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Utečenecká kríza - Európa mimo kontroly? | Richard Sulík
Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Utečenecká kríza: Európa mimo kontroly? | R. Sulík v politickej talkshow Menschen bei Maischberger

Utečenecká kríza – Kolín | Richard Sulík dňa 3. novembra 2015 vystúpil ako hosť v diskusii na tému utečeneci “Utečenecká dráma rozbíja veľkú koalíciu” v politickej talkshow Menschen bei Maischberger, ktorú vysiela nemecká televízna stanica ARD/Das Erste. Ďalšími hosťami relácie boli Stephan Mayer, poslanec nemeckého Bundestagu a predseda CSU frakcie v parlamente, Ralf Stegner …

… spolkový podpredseda za SPD, Norbert Blüm (CDU), bývalý minister práce za Helmuta Kohla a novinárka Bettina Gaus.

Utečenecká kríza a nemecká politika

Richard Sulík v talkshow kritizuje ničivú utečenecku politiku Angely Merkelovej vo vzťahu k riešeniu utečeneckej krízy. Tvrdí, že nemecká politika Angely Merkelovej je zodpovedná za smrť mnohých utečencov. Je logickým následkom, že na Merkelovej pozvanie prichádza viac a viac utečencov cez Stredozemné more, a tým pádom sa ich oveľa viac utopí.

Len za prvých osem mesiacov ich prišlo do Nemecka 413-tisíc. Od 5. septembra do polovice októbra ich prišlo 409-tisíc. Počet prichádzajúcich utečencov sa päťnásobne zvýšil, a tým pádom stúpa aj počet utopených detí.

Opakovane zdôrazňuje, že …

Konanie kancelárky Angely Merkelovej je protiústavné a krajiny si musia strážiť svoje hranice.

Taktiež, že je potrebné zriadiť tranzitné zóny na hraniciach schengenského priestoru.

Europoslanec zároveň trvá na tom, že je dôležitejšie zachraňovať svojich vlastných ľudí, ako sa snažiť zachraňovať celý svet.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.