Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

R.Sulík: Moje ideály a ciele

Do politiky som neprišiel preto, aby som si nakradol, ale preto, aby moje deti zo Slovenska neutekali preč. Snažím sa o to, aby sa Slovensko stalo jednou normálnou krajinou, v ktorej veci fungujú a kde občan môže žiť slobodne svoj vlastný život bez toho, aby bol šikanovaný štátom.

Život ma naučil, že čestné a zodpovedné konanie nie je iba zárukou osobného šťastia, ale i podmienkou fungovania spoločenstva. Za najdôležitejšiu považujem osobnú slobodu a rovnosť šancí.

Na týchto princípoch som v roku 2009 spoluzaložil pravicovo-liberálnu stranu Sloboda a Solidarita, stranu hrdých a slobodných občanov, ktorí chápu, že za svoje šťastie sú zodpovední sami. 

Mojou prvoradou úlohou je preto práca na tom, aby štát fungoval efektívne a spravodlivo, na základe minima jasných pravidiel. Prebyrokratizovaný verejný sektor, spoločnosť a jej obmedzený prístup k spravodlivosti, ako aj oslabená vymožiteľnosť práva sú mojou motiváciou byť v politike.

Myslím, že dokážem aspoň trochu prispieť k tomu, aby bol život na Slovensku lepší.

Komentáre

 1. Tomas Bacik says:

  Pan Sulik, dobry den. Prave si citam vasu stranku a nieco mi nesedi 🙂 V clanku R.Sulík: Moje ideály a ciele pisete v poslednom odstavci, ze, citujem: Mojou prvoradou úlohou je preto práca na tom, aby štát fungoval efektívne a spravodlivo, na základe minima jasných pravidiel. Dufam, ze to nemyslite tak, ze nam treba este viac nejasnych pravidiel, vsak? Lebo ked som to precital, hned ma to napadlo. Nechcete to zmenit nejako? Inak dobre clanky aj vsetko. Asi vam dam hlas.
  Diky.

  • Dakujem za mail, aj za hlas J

   Máte pravdu, znie to zmatocne, opravime.
   Samozrejme, ze som tym chcel povedat, ze nasa poslocnost potrebuje malo noriem a tie maju byt jasne.

   S pozdravom

   Sulík